Jak zainstalować Bloga WordPress?

Instalacja Bloga WordPress

W dzisiejszym wpisie jak zainstalować bloga WordPress, pokaże ci jak w prosty i szybki sposób zainstalować bloga WordPress na hostingu i na domenie które wykupiłeś.

Zobacz też: Jak wykupić domenę dla bloga? oraz Jak wykupić hosting? Skuteczny poradnik!

Na początek kiedy już chcesz zainstalować bloga WordPress, musisz upewnić się czy opłaciłeś twoją domenę w serwisie Domeny.tv. Czy dostałeś potwierdzenie że twoja domena jest już zarejestrowana. Jeżeli dostałeś potwierdzenie, to teraz nie pozostaje nic innego jak na twoim hostingu zainstalować bloga pod nazwą domeny którą wykupiłeś.

Dopisanie Domeny – Instalacja bloga WordPress

Po pierwsze oczywiście musimy zalogować się do panelu obsługi hostingu eHost.pl, później musisz dopisać twoją domenę, więc klikamy na Dopisane Domeny i teraz jesteśmy w panelu, gdzie możemy dopisywać sobie domeny, ja domenę którą chce sobie dopisać to zarabiamnanecie.pl.

Jak zainstalować bloga - Dopisanie domeny

Gdy wpiszesz nazwę domeny to automatycznie dopisze ci się subdomena i katalog w jakim domena ma być, wpiszesz oczywiście nazwę domeny którą wykupiłeś. Klikasz na Dodaj domenę. Dodaliśmy stronę prawidłowo do naszego serwera. Teraz musimy zmienić delegację domeny na serwery dns ehost.pl, zrobiliśmy to już przy kupowaniu domeny.

Jak zainstalować bloga - Dodaj domenę

Menedżer plików

Teraz wróćmy na nasz panel strony głównej, wejdźmy na menedżer plików,

Menedżer plików WordPress

Tu masz segregację twoich plików na hostingu, na twoim dysku. Mamy folder zarabiamnanecie.pl i to jest nasza strona, ta strona będzie dokładnie w tym pliku, zamykamy to okno.

Nasz folder

Gotowe skrypty php

Teraz żeby zainstalować bloga na naszej domenie, zjeżdżamy na sam dół i mamy coś takiego jak gotowe skrypty php, następnie wybieramy wordpress.

Gotowe skrypty php-WordPressInstalacja Bloga WordPress

Wordpress instalacja

Następnie klikamy instaluj, i jak widzisz mamy teraz wybierz domenę, czyli wpisujemy nazwę naszej domeny. W moim przypadku to zarabiamnanecie.pl (domena którą wykupiliśmy). Jest jedna bardzo ważna rzecz, mamy coś takiego jak zainstaluj w katalogu. Gdybyśmy tutaj wpisali np. blog, to automatycznie nasz blog wordpress zostanie zainstalowany w domenie zarabiamnanecie.pl/blog.

Nie chcemy takiej nazwy bloga, chcemy zarabiamnanecie.pl. Dlatego tutaj zostawiamy puste. następnie wybieramy login administratora, wpiszmy admin i wybierzmy hasło, możemy wpisać Nick administratora, nasz adres email, natomiast nie jest to konieczne.

Instalacja WordPress

Możemy również wybrać motyw ta opcja również jest opcjonalna. Jeśli nie wybierzemy motywu, zostanie zainstalowany domyślny motyw. Oczywiście będziemy mogli go później zmienić i klikamy instaluj.Instaluj

Zakończenie Jak zainstalować bloga

Szczegóły instalacji mogą zostać wysłane na twój E-mail. Wystarczy że wpiszesz go pod przyciskiem Instaluj.

Strona logowania do panelu administracyjnego WordPressa będzie wyglądać tak.: http://twojadomena.pl/wp-admin/. Następnie podajesz login i hasło które podałeś przy instalacji WordPressa. Moje gratulacje! twój blog WordPress został w tej chwili zainstalowany.

W kolejnym wpisie Jak ustawić opcje bloga? [Poradnik] pokażę Ci jak obsługiwać pierwsze ustawienia na twoim blogu.

Poniżej zapraszam do komentarzy 🙂

One thought on “Jak zainstalować Bloga WordPress?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.