Jak wykupić hosting? Skuteczny poradnik!

Jak wykupić hosting

Jak wykupić hosting, czyli kawałek twardego dysku w Internecie.

Zatem, wiemy już jak kupić domenę dla bloga , teraz dowiemy się jak wykupić hosting, czyli miejsce na serwerze na którym będą leżały pliki strony www do naszego bloga czy inne materiały, które chcesz udostępniać komuś w Internecie.

Hosting, który polecam w tej chwili to serwis eHost.pl. To profesjonaliści, którzy znają się naprawdę na tym i prowadzą ten serwis już kilkanaście lat i dlatego wybrałem hosting eHost.pl , jestem z niego naprawdę zadowolony. Dla swoich klientów tak samo polecam wykupić hosting od eHost.pl.

Jak wykupić Hosting? – Wybór pakietu hostingowego

To co Cię powinno głównie interesować to dwa pakiety, czyli pakiet START i pakiet MINI. Jedna w nich różnica dosyć większa, na którą trzeba zwrócić uwagę. Baz danych w pakiecie START masz dwie, natomiast w pakiecie MINI jest ich aż piętnaście.

Wybór oferty Hostingowej

Każdy wordpress każdy blog, potrzebuje określonej bazy danych, czyli plików w których zapisywał będzie twoje wszystkie ustawienia bloga.

Dlatego jeżeli wiesz, że w niedalekiej przyszłości będziesz instalował kolejne blogi, kolejne strony na silnikach wordpress to polecam Ci wybrać pakiet mini, wtedy wordpressów możesz postawić piętnaście.  Jeśli wiesz, że będziesz miał tylko jednego bloga i od tego będziesz zaczynał wybierz wtedy pakiet START, a zawsze w międzyczasie możesz napisać do administratora eHost.pl  i zmienić z pakietu START na pakiet MINI. Wtedy dojdą ci kolejne trzynaście baz danych i będziesz mógł doinstalować kolejne blogi.

Krok 1. Jak wykupić Hosting? – Testuj/Kup

Teraz przejdźmy oczywiście do części praktycznej, czyli kupujemy nasz hosting na eHost.pl, więc klikamy na Testuj – Kup, Hosting jest na pierwsze 14 dni za darmo, po 6 dniach przyjdzie Ci na email wiadomość z przypomnieniem i instrukcją jak go opłacić.

Proponuję wziąć najtańszy serwer by nauczyć się wszystkiego. Gdy będzie taka potrzeba, że potrzebujesz kolejnego bloga, to serwer zawsze można powiększyć pisząc do administratora eHost.pl z prośbą o przeniesienie na serwer MINI.  Gdy zbliża się termin opłaty wtedy wypadało by opłacić serwer by nie usunęli Ci twojego hostingu .

zgadam się

Krok 2. Jak wykupić Hosting? – Umowa i regulamin

Tu mamy oczywiście umowy i regulamin klikamy na zgadzam się, następnie wybieramy oczywiście osobę prywatną. Jeżeli jesteś firmą to wybierz firma, klikamy na dalej>>

Osoba prywatna

Krok 3. Jak wykupić Hosting? – uzupełniamy dane osobowe

I teraz mamy do wyboru loginy, hasła, czyli  ja wybiorę mój login niech to będzie blazej,  wybiorę adres www, czyli darmową subdomenę.

Będziesz miał jeden darmowy adres taki jak np: www.zarabiamnanecie.ehost.pl, na tym adresie też będziesz mógł się pobawić i zainstalować swojego bloga. Natomiast uważaj! bo gdy zainstalujesz swojego bloga na ten darmowej subdomenie, to następnie gdy dodamy inną subdomenę do twojego hostingu to nie będziesz mógł już zainstalować bloga, ponieważ mamy tylko dwie bazy danych i wykorzystasz jedną pod subdomenę a nie pod twoją domenę główną która w moim przypadku nazywa się zarabiamnanecie.pl.

Teraz wybieramy hasło, imię i nazwisko, email, telefon i przechodzimy dalej>>.

Uzupełniamy wszystkie dane

Krok 4. Zamawiamy serwer

Teraz sprawdzamy czy wszystkie nasze dane są poprawne, czy się zgadzają. Najważniejsze to nasz login, nasz adres email, by informacje o hostingu dotarły na nasza skrzynkę mailowa, więc klikamy teraz zamawiam serwer,

Zamawiam serwer

Krok 5. Panel administracyjny Hostingu

Jeżeli wszystko się zgadza to pojawi się komunikat : Uwaga! Załadowanie może potrwać 20 sekund, więc klikamy ok i czekamy aż przyjdą do nas dwie wiadomości mailowe. Jedna to będzie wiadomość z płatnościami a druga to będzie wiadomość z danymi do naszego serwera gdzie będzie tam nasz login,hasło i wszystko co jest potrzebne. Więc wejdźmy teraz na naszą pocztę jak widzisz faktura pro forma i proszę bardzo jest również aktywacja serwera,

Wiadomości od ehost

Więc wchodzimy w emaila i tutaj mamy nasze dane do hostingu czyli nasze loginy, nasze hasła wiadomo wypadało by sobie je zapisać w jakimś miejscu w którym łatwo będziemy mieć do niego dostęp.

Jak widzisz mamy tutaj login, hasło, pakiet który wybraliśmy i mamy coś takiego jak nasza domena, czyli www.blazejkwocz.ehost.pl to jest nasz adres serwera, czyli nasza strona, która będzie widoczna czasami dopiero 24 godziny od aktywacji.

Co nas interesuje to jest to, czyli panel administracyjny serwerem. Klikając na link otworzy nam się strona w nowym oknie, tu będzie dostęp do naszego panelu serwera na eHost.pl. Wpisujemy naszą nazwę użytkownika i hasło które wybraliśmy i klikamy na zaloguj się. W tym momencie jesteśmy już w panelu obsługi naszego hostingu.

Panel administracji serwerem

Na zakończenie – Skutecznego poradnika, w którym dowiedziałeś się jak wykupić hosting.

Przyznasz, że założenie hostingu w serwisie eHost.pl nie jest wcale takie trudne. Mam nadzieję, że mój powyższy opis całego procesu jest jasny i prosty.

Poniżej napisz co o tym myślisz ? Masz już konto w eHost.pl  ?

1 Komentarz

  1. Super poradnik. Takie pokazanie sprawy krok po kroku znacznie ułatwia podejmowanie decyzji takim laikom jak ja. Dopiero rozważam założenie bloga i nie zdecydowałam się na nic konkretnego, ale czytałam o eHost i znalazłam same pozytywne opinie. Planuję założenie bloga na „swoje potrzeby” i nie wiążę z nim wielkich nadziei finansowych, ale na pewno będę często korzystać z Twoich poradników 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.