Jak ustawić opcje bloga? [Poradnik]

Jak ustawić podstawowe opcje bloga dla Twojego bloga

Dzisiaj dowiesz się jak ustawić opcje bloga, które będą widoczne dla użytkownika, dla Google oraz widoczne również dla ciebie. Przed rozpoczęciem korzystania z bloga WordPress. Warto poustawiać kilka naprawdę ważnych rzeczy, przydatnych do prawidłowego działania Twojego bloga.

Kiedy mamy już wykupioną domenę, wykupiony hosting oraz zainstalowanego bloga. Wypada się na niego oczywiście zalogować i ustawić podstawowe opcje bloga.

Jeżeli wejdziesz już na swoją domenę, którą wykupiłeś, następnie wystarczy wpisać w przeglądarce nazweswojejdomeny/wp-admin teraz przekieruje nas do panelu WordPress, do którego musimy się zalogować. Wiec tu wybieramy nazwę naszego użytkownika, hasło i klikamy na zaloguj się.

Po zalogowaniu jesteśmy w naszym panelu WordPress.

Jak ustawić opcje bloga - Logowanie

Opcje bloga – ogólne

Na samym początku wchodzimy w Ustawienia>>Ogólne, w tych ustawieniach możesz zmienić tytuł witryny i opis witryny, zmienić trzeba format daty i format godziny, następnie klikamy zapisz zmiany.

Podstawowe opcje bloga - Ogólne

W ustawieniach Pisanie, tak naprawdę nie mamy nic do zmiany.

Opcje bloga – Czytanie

Kolejnym ustawieniem jest Czytanie, czyli to, co będzie widoczne na blogu, jest kilka ustawień, które przydadzą się, aby np: przerobić bloga, jako stronę statyczną. Wybieramy ile strony mają wyświetlać wpisów, Ja na swoim blogu mam ustawione na 5 wpisów, które pokazują się na stronie głównej. Jak ustawimy na 5 wpisów będzie o wiele lepiej wyglądała niż, jak ustawimy na 10 czy 15 wpisów wtedy nasza strona wygląda o wiele lepiej, lepiej ją się również przegląda, jest krótsza niż np.: strona sprzedażowa. Sam się przekonaj które ustawienia bloga są lepsze.

Podstawowe opcje bloga - Czytanie

Dyskusja

Następnie ustawiamy opcje bloga Dyskusja, chodzi tu o komentarze, możemy je np. wyłączyć. Możemy ustawić, aby za każdym razem, gdy pojawi się nie nowy komentarz zostaniemy o tym poinformowani przez email, albo komentarz zanim pojawi się na blogu administrator musi go zatwierdzić. Resztę tak naprawdę zostawiamy.

 Dyskusja
Jedyne, co zmieniamy to domyślny awatar, aby przy każdym komentarzu pokazywało nam, logo gravatara. Ale o tym będziemy jeszcze mówić w następnych wpisach o budowania marki, o budowaniu rozpoznawalności i przy budowaniu listy.

Obrazki profilowe

Bezpośrednie odnośniki

To, co jeszcze jest jeszcze ważne, aby zmienić to bezpośrednie odnośniki. Masz na pewno ustawiony format domyślny. To nie jest link, który łatwo się pozycjonuje przez Google, najlepszą opcją pod względem optymalizacji jak i samego SEO jest zaznaczenie opcji nazwa wpisu.

Wtedy nasze linki wyglądają dokładnie tak jak robimy wpisy np. Jak wykupić hosting? Skuteczny poradnik!. I tutaj jest dokładnie jak we wpisie. Automatycznie Google może łatwiej czytać widzi to jako tekst, może łatwiej nas pozycjonować w wynikach wyszukiwania Google. Dlatego zaznaczenie opcji nazwa wpisu to podstawa, którą powinieneś ustawić u siebie na blogu.

Bezpośrednie odnośniki

To są tak naprawdę jedne z podstawowych i zarazem najprostszych opcji do ustawienia na twoim blogu.
Mam osobiście nadzieję, że przy pomocy tego wpisu pierwsze ustawienia na WordPress będą łatwością!

Pozdrawiam!

Polecam też artykuł:Jak zrobić podstrony bloga WordPress?

One thought on “Jak ustawić opcje bloga? [Poradnik]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.