Menu bloga? Jak stworzyć – Poradnik

Ostatnio pisałem na temat tworzenia podstron na Twoim blogu WordPress. Co to są podstrony i jak się je ustawia jest opisane w Jak zrobić podstrony bloga WordPress?, kolejnym etapem tego procesu jest stworzenie menu bloga, dlatego dzisiaj pokaże ci jak dodać nasze utworzone strony do Menu Bloga.

Najlepsza funkcja WordPress – Tworzenie menu bloga

Jedną z najlepszych dostępnych funkcji w całej platformie WordPress, jest możliwość utworzenia własnego menu bloga. Dzisiaj dowiesz jak takie własne menu utworzyć.

Jak już zapewne wiesz, instalując WordPressa, automatycznie ładowane są darmowe szablony i motywy naszego bloga. Każdy z nich ma poziomy pasek pod nagłówkiem z wymienionym stronami. To jest właśnie nasze menu. Poniżej postaram się, w kilku krokach, opisać jak to zrobić.

Tworzenie menu – własne menu bloga

Krok 1. Dodamy menu bloga, wchodzimy w nasz panel administracyjny , po lewej stronie w zakładce Wygląd wybieramy Menu:

Menu bloga

Krok 2. Następnie tworzymy nowe menu. Po prawej stronie, na górze, w polu Nazwa menuwpisujemy nazwę naszego menu. Możemy nazwać dowolnie, ale dla przykładu wpisuję strona główna. Klikamy Utwórz menu:

Wpisujemy nazwę menu bloga

Krok 3. Nasze menu jest już stworzone, ale na razie jest puste. Mamy coś takiego jak strony, zaznaczamy te które chcemy wyświetlić w menu bloga. Dla przykładu wybiorę strony :Kim Jestem , O blogu oraz Kontakt. Po lewej stronie w zakładce Strony są wymienione wszystkie istniejące strony na blogu. Zaznaczamy tylko te 3 wymienione strony i klikamy Dodaj do menu:

Dodajemy strony do menu bloga

Krok 4. Wracamy znowu na lewą stronę. To już ostatnie co trzeba zrobić. Brakuje nam oczywiście jeszcze strony głównej dodajemy ją w bardzo prosty sposób, a mianowicie klikamy własne odnośniki i w adresie url wpisujemy adres naszego bloga np.: http://zarabiamnanecie.pl/, w tekście odnośnika wpisujemy Strona Główna i dodajemy do menu bloga:

Strona Główna dla menu bloga

Krok 5. Następnie przenosimy elementy naszego menu i ustawiamy według naszych potrzeb, kolejność jaką chcemy by wyświetlało na naszym blogu. Ja proponuję ustawienie w kolejności Strona Główna > Kim Jestem > O blogu > Kontakt. Wystarczy to zrobić przeciągając elementy naszego menu:

Krok 6. To wszystko. Zapisujemy nasze menu i możemy zobaczyć utworzone menu. Wchodzimy na naszego bloga i mamy nasze menu. Są to 4 podstawowe i zarazem najważniejsze zakładki które musisz mieć u siebie na blogu. Po to by budować już sobie rozpoznawalność oraz po to by Twój użytkownik, Twój odwiedzający czytelnik mógł od razu wiedzieć Kim Jesteś, dlaczego piszesz tego bloga i by mógł się z Tobą skontaktować.

Na zakończenie – własne menu

Jeśli zrobisz stronę z galerią zdjęć wtedy możesz utworzyć nową stronę z nawą Galeria i dodać do Twojego menu, jeżeli masz swoje produkty które chciałbyś sprzedawać to możesz utworzyć kolejną stronę Produkty. Jeśli prowadzisz lub, zamierzasz prowadzić szkolenia, to powinieneś stworzyć stronę Szkolenia, lub Moje szkolenia. Możliwość utworzenia jednego menu bloga, oraz możliwość umieszczania ich w różnych częściach bloga daje dla Ciebie duże pole do popisu. Stwórz coś co będzie się wyróżniać i przyciągnie użytkownika na swoim blogu.

Możliwości jest naprawdę wiele dlatego zachęcam Ciebie serdecznie abyś sam wypróbował i pobawił się ustawieniami menu i nie ograniczał się tylko do mojego poradnika 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.