Formularz kontaktowy na Twoim blogu

Formularz kontaktowy jest bardzo ważnym narzędziem, który służy nie tylko do kontaktu z twoimi czytelnikami. Formularz obowiązkowo musi być na Twoim blogu. I dzisiaj dowiesz się jak dodać go u siebie na blogu.

Ostatnio pisałem na temat tego jak dodać podstrony na Twoim blogu WordPress, jedną z nich jest podstrona Kontakt, dodaj ją.  A jeśli nie wiesz jak to zapraszam do wpisu:  Jak zrobić podstrony bloga WordPress?

Dodajemy formularz kontaktowy z pomocą wtyczki Contact Form 7

Wtyczka Contact Form 7 jest prostym i rozbudowanym narzędziem do tworzenia formularzy kontaktowych. Ilość dostępnych typów pól sprawia, że za pomocą wtyczki możemy tworzyć naprawdę rozbudowane formularze, służące do czegoś więcej niż tylko kontakt z właścicielem strony.

Wtyczka jest całkowicie po polsku, tak więc nawet mało zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć problemu z jej obsługą.  Po instalacji wtyczki mamy do dyspozycji przykładowy formularz kontaktowy, który łatwo możemy dostosować do własnych potrzeb.

Aby zacząć z niej korzystać, pokaże teraz jak do tego kontaktu dodać formularz, który będzie tzw. szybkim kontaktem tak jak u mnie na blogu zarabiamnanecie.pl, gdzie nie będziesz podawać numeru telefonu i nie będziesz podawać  danych do Skype. Wstawimy formularz kontaktowy, bardzo prosty formularz, który się nazywa tzw. szybki kontakt.

Wchodzimy teraz na Wtyczki i klikamy na dodaj nową wtyczkę,

Formularz kontaktowy - instalacja wtyczki

w wyszukiwarce wpisujemy Contact Form 7, następnie w wynikach wyszukiwania pokaże nam się Contact Form 7, która jest wtyczką zgodną z używaną przez Ciebie wersją szablonu WordPress i klikamy na zainstaluj teraz.

Formularz kontaktowy Contact Form 7

Po instalacji włączamy naszą wtyczkę, Ja mam opcję wyłącz, bo mam już formularz kontaktowy aktywny na mojej stronie.

Formularz kontaktowy - aktywacja wtyczki

Dodajemy nasz adres email do Formularza

Następnie na dole podstrony w panelu WordPress pokazała nam się zakładka, która nazywa się Formularze.

Formularze

Mamy nasz formularz kontaktowy wchodzimy w Formularz 1,

Formularz kontaktowy 1

musimy teraz zaznaczyć i skopiować kod skrótowy naszego formularza.

Kopiujemy kod skrótowy formularza

Następnie przechodzimy do zakładki Email, gdzie wpisujemy nasz adres email, na jaki mają przychodzić wiadomości, które będą wysyłane przez osoby korzystające z Twojego Formularza kontaktowego.

Wpisujemy nasz adres email

Pamiętaj, aby przed opuszczeniem formularza zapisać zmiany, których dokonałeś.

Zapisz zmiany

Dodajemy Formularz kontaktowy do podstrony kontakt

Po zapisaniu wchodzimy w panelu WordPress na nasze wszystkie strony, następnie wybieramy  podstronę kontakt i wklejamy nasz kod, który wcześniej kopiowaliśmy.

Strona kontakt

Pokaże nam się bardzo krótki kod który wcześniej kopiowaliśmy, następnie aktualizujemy naszą podstronę. Wchodzimy na naszego bloga odświeżamy go, dodaliśmy przecież Formularz Kontaktowy, bardzo ważny element każdego bloga.

Formularz kontaktowy na stronie kontakt

Gdy wchodzimy w formularz, mamy do wpisania imię nazwisko, adres email, treść naszej wiadomości, na dole mamy przycisk wyślij. Po wysłaniu wiadomość trafia automatycznie na Twoją pocztę, adres email, który wpisałeś wcześniej w ustawieniach Twojego Formularza Kontaktowego.

A tak wygląda gotowy formularz na mojej stronie.

Gotowy formularz kontaktowy

A jak wygląda Formularz u Ciebie na blogu? Podziel się z nami Twoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat Formularzy kontaktowych, które każdy blogger obowiązkowo powinien zainstalować u siebie na stronie.

Zachęcam Cię również do zapoznania z artykułem Jak ustawić opcje bloga? [Poradnik] Ten skuteczny poradnik pomoże ci okiełznać pierwsze ustawienia na Twoim blogu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.