Domena bloga. Jak wybrać tą najlepszą!

Wybór domeny

Co to jest domena bloga i jak wybrać tą najlepszą

Domena bloga, trzeba ją wybrać i każdy kto zakłada bloga musi zrobić to na wstępie. Pierwsza rzecz, jakiej potrzebujesz to domena bloga. Czyli musisz mieć adres internetowy. Przy wyborze odpowiedniej domeny pamiętaj o kilku rzeczach: po pierwsze nazwa powinna być krótka i związana z tematyką Twojego bloga. Tak, aby od razu było wiadomo, o czym jest blog. Unikaj rezerwowania domeny typu blogotymjakgotować.pl albo blogotymjakstworzycbloga.pl – obie domeny są niestety za długie.

Domena bloga i jej rozszerzenia

Domena bloga to domena.pl, net, com, com.pl, eu – dla ciebie, jako początkującego w biznesie internetowym polecam ci od razu kupienie domeny pl, ewentualnie możesz kupić domenę net. Nie kupuj domen com, nie kupuj domeny com.pl domenę eu też mogę ci polecić, natomiast jeżeli chcesz wykupić domenę eu lub domenę net to i tak czy tak będziesz musiał wykupić domenę pl, dlaczego???

Wyobraź sobie sytuacje, że ktoś wchodzi na twojego bloga i zapamiętuję adres np. Piotr Kowalski i nie pamięta już czy to była końcówka pl, czy to była końcówka com, czy to była końcówka Eu. Coś na twoim blogu wyczytał, czegoś tam go nauczyłeś, automatycznie on zapamiętuje sobie twoje imię nazwisko i za tydzień za dwa czy za pół roku, może sobie przypomnieć Ciebie i pomyśleć aha ten Piotr Kowalski, mówił tam na tym blogu, poszukajmy tego bloga Piotra Kowalskiego i on wpisuje w wyszukiwarkę Google albo już od razu w pasek internetowy piotrkowalski.pl natomiast ty nie jesteś pl tylko net albo Eu, a twoją domenę pl ktoś już wykupił i teraz on trafia na tego bloga pl i sam czuje się zagubiony i nie wie gdzie jest czy to był ten blog?

W pewnym momencie może zapomnieć już całkiem o tobie, i już nigdy nie wróci na twojego bloga i już nigdy nie zostanie twoim klientem, dlatego jeżeli chcesz możesz jak najbardziej kupić domenę net domenę eu, ale weź pod uwagę to, że są tak naprawdę dla ciebie jak osoby początkującej w biznesie internetowym zbędne koszty, po co ładować się od razu w dwie domeny bloga, jak można kupić jedną wychodzi ona 70 zł rocznie, na pierwszy rok tak 12 zł, później po tym pierwszym roku opłacasz 70 zł, co kolejny rok, są to małe koszty, więc, po co płacić 160 czy 200 zł za te dwie domeny jak możesz wykupić jedną z końcówką pl, a przede wszystkim końcówka pl bardzo łatwo się zapamiętuje.

Cechy dobrej domeny bloga

Unikaj stosowania myślnika (-) między wyrazami w domenie, gdyż to tylko niepotrzebnie utrudnia wpisanie w przeglądarkę internetową. Nie stosuj cyfr, np. domena24. pl – to z kolei wprowadza zamieszanie przy zapamiętywaniu domeny. Jeśli podajesz komuś adres bloga, to wtedy musisz za każdym razem dopowiedzieć, że 24 to są cyfry, a nie wyrazy.

Domena bloga z własnym imieniem i nazwiskiem

Jeżeli budujesz swoją markę, swój wizerunek i piszesz bloga o sobie to dobrym pomysłem jest stworzenie bloga z twoim własnym imieniem i nazwiskiem. Imię i nazwisko w dzisiejszym świecie social mediów i marketingu internetowego jest bardzo popularne, powstaje bardzo dużo blogów imięnazwisko.pl i tobie też polecam taka domenę zarejestrować.

Jeżeli twoje nazwisko bądź imię jest za długie to wybierz wtedy wyłącznie same nazwisko wtedy możesz przed nazwiskiem zrobić subdomenę i w subdomenie twojego bloga nazwa była by blog.kowalski.pl to jest też łatwe do zapamiętania, jeżeli ktoś w Googlach wpisze blog kowalski pl, lub blog kowalski to na 100% Google pokaże mu na pierwszym miejscu twoja nazwę.

Gdzie wykupić domenę dla twojego bloga?

Domeny.tv! Profesjonalna rejestracja domen. Szybkie wyszukiwanie.

Wybraną domenę kupisz i zarejestrujesz w firmie, którą sam oczywiście wybierzesz. Jest ich całe mnóstwo, jest w czym wybierać. I tu moja uwaga: pomyśl nad hostingiem. Możesz zarejestrować domenę i o razu wykupić pakiet hostingowy u tego samego dostawcy. Albo zarejestrować domenę w jednej firmie, a hosting w drugiej. Ja polecam to rozwiązanie.

Mój blog, który aktualnie czytasz ma domenę zarabiamnanecie.pl  zarejestrowaną w Domeny.tv, a cały pakiet hostingowy mam wykupiony w eHost.pl

Polecam eHost.pl pod adresem www.ehost.pl.

Moje propozycje dla Ciebie, które szczegółowo przedstawiam i opisuję to.:

Jak kupić domenę dla bloga?
Jak wykupić hosting? Skuteczny poradnik!

Poniżej zachęcam do pisania komentarzy i uwag!

3 Komentarze

  1. Witaj Dominiku,
    Dziękuje za komentarz 🙂 Oczywiście Seohost ma ciekawą ofertę, jednak ja wybieram do rejestracji domen, serwis Domeny.tv, jest to dla mnie sprawdzony i rzetelny serwis który wykorzystuje od kilku lat i nigdy się nie zawiodłem.
    Natomiast Hosting w serwisie ehost.pl to idealne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na gwarancji jakości hostingu, testujesz hosting przez 14 dni za darmo, bez żadnych zobowiązań. Płacisz dopiero jak przetestujesz serwer. Wybór tego rodzaju hostingu sprawi, że nie kupujesz kota w worku.

    Pozdrawiam,
    Błażej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.