Jak zmienić swoje życie – 4 sposoby

4 sposoby aby zmienić swoje życie…


Dwa lata temu, kiedy byłem na wakacjach w Baška w Chorwacji, siedziałem z rodziną w lokalnej kawiarni przy plaży Vela, zacząłem się zastanawiać, jak zmienić swoje życie. Jaka WIELKA zmiana zapewniłaby mi sukces w moim biznesie online?

Po namyśle wymyśliłem 4 zasady, które moim zdaniem były dla mnie głównym punktem wyjścia…

Może tylko osoby o określonym nastawieniu będą w stanie to naprawdę zobaczyć. To tylko jeden z kilku sposobów jak zmienić swoje życie, w jakie szczęśliwi ludzie tworzą własne fortuny.

Aby wprowadzić te proste zasady i zmiany w swoje życie, oto cztery wskazówki (jeśli chcesz), jak stworzyć więcej szczęścia…

Spodziewaj się dobrych rzeczy. To jest tak potężne i przeprogramowuje twój mózg. Programuje, aby znaleźć dobre rzeczy.

W wielu przypadkach te dobre rzeczy już tam były, tylko czekając na odkrycie…

Ale programowanie mentalne jest silne. To sprawia, że ​​przeoczamy „skarby”, które są tuż przed naszymi nosami.

Mózg musi codziennie przetwarzać mnóstwo danych wejściowych – i nie wszystko, co widzimy, trafia do naszego świadomego umysłu.

Musimy więc wybrać, na czym się skupić…

Na szczęście, skupiając swoją świadomą uwagę na dobru, a nie na złym, możesz „wytrenować” swój umysł, aby znaleźć rzeczy, które pozytywnie wpłyną na Twoje życie.

To naprawdę staje się wielkim nawykiem w Twojej szafce. Ponieważ są rzeczy, które inaczej mógłbyś przeoczyć.

Bądź wdzięczny.

Kiedy zaczniesz szukać rzeczy, za które możesz być wdzięczny, prawdopodobnie znajdziesz coraz więcej powodów, by czuć wdzięczność.

I naprawdę, wdzięczność to po prostu inne określenie szczęścia.

Jak zmienić swoje życie - bądź wdzięczny
Źródło:Freepik.com

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​wdzięczność prowadzi do większej energii i motywacji. W związku z tym o wiele łatwiej jest stworzyć pozytywne zmiany w życiu, gdy masz solidne podstawy wdzięczności.

Codzienny dziennik wdzięczności (który może być tak prosty, jak zapisanie jednej rzeczy, za którą jesteś wdzięczny) to świetne miejsce na rozpoczęcie.

Bądź hojny.

To, co się dzieje, pojawia się. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś, komu pomagasz, może znaleźć drogę do sukcesu lub w jaki sposób ta przysługa może zostać zwrócona w nieoczekiwany sposób.

Nie oznacza to jednak, że powinieneś robić dobre rzeczy z zamiarem, by ktoś był ci winien przysługę. Zamiast tego kluczowe jest rozwijanie autentycznych relacji.

Nie oznacza to również, że powinieneś się przemęczać, próbując pomóc każdemu do momentu, w którym będziesz wyczerpany. I nie znaleźć czasu dla siebie. Zamiast tego chodzi o znalezienie równowagi.

Ta równowaga będzie wyglądać trochę inaczej dla każdego, w zależności od twojego życia i obowiązków.

Ale nawet gdy życie jest zabiegane, prawdopodobnie od czasu do czasu znajdziesz okazję, kiedy poczujesz inspirację i będziesz w stanie podać komuś pomocną dłoń.

Jak zmienić swoje życiePróbowanie nowych rzeczy.

Jeśli to, co obecnie robisz, nie przybliżyło Cię do miejsca, w którym chcesz być, spójrz wewnątrz siebie, czy nie czas wziąć 2021 za rogi?

Nie wpadaj w rutynę. Zrób coś inaczej.

Nie wiem, dlaczego ludzie ciągle robią to samo i oczekują różnych rezultatów?

Kilku trenerów życiowych, których znam, twierdzi, że zmieniając rutynę, otwierasz się na nowe możliwości.

W grę wchodzą zarówno czynniki emocjonalne, jak i praktyczne… mózg potrzebuje nowych wyzwań.

Z praktycznego punktu widzenia wypróbowanie czegoś nowego wprowadzi Cię w nowe osoby, miejsca i pomysły. Każda z tych rzeczy może doprowadzić do zupełnie nieoczekiwanej okazji w życiu zawodowym lub osobistym.

Jak zmienić swoje życie - próbowanie nowych rzeczy
Źródło:Freepik.com

Po stronie emocjonalnej zastanów się nad tym: często utkniemy w rutynie. Nawet jeśli uważamy, że jesteśmy otwarci na zmiany, trudno jest wyjść z naszej strefy komfortu i zmienić nasze nawyki. (I tak, sam byłem tego winny w przeszłości).

Zmieniając naszą rutynę, otwieramy się mentalnie na pozytywne zmiany i patrzymy na wyzwania z nowej perspektywy.

Na początek ta zmiana może być tak duża lub tak mała, jak chcesz.

Na przykład, czy czas zmienić pracę?

Jak zmienić swoje życie – Zacznij od małych zmian

A może czas zacząć od małych rzeczy. Wybrać nową drogę do domu z pracy, czytać wieczorem zamiast oglądać wiadomości lub zapisać się na zajęcia plastyczne. A co z tym domowym biznesem, o którym myślałeś?

Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, polecam niewielką zmianę w swoim codziennym harmonogramie (np. Krótki poranny spacer) lub wybranie nowego hobby tylko dla zabawy.

Tak więc, oto cztery sposoby jak zmienić swoje życie. Mam nadzieję, że po roku, w którym wielu czuje się bezsilnych lub przytłoczonych, okaże się, że te wskazówki okażą się przydatne do napisania nowej historii dla siebie w 2021 roku.

Sprawmy, by Nowy Rok był rokiem nowych i ekscytujących możliwości.

ZarabiamNaNecie.pl

Za Twój sukces

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.